Trwa ładowanie...
ubezpieczenie

Prawdziwy talent w ugniataniu placków! Ręce mistrza pizzy ubezpieczone na 10 mln funtów

John Schnatter w ciągu trzech dekad zbudował trzecią co do wielkości sieć pizzerii na świecie.

Share
Prawdziwy talent w ugniataniu placków! Ręce mistrza pizzy ubezpieczone na 10 mln funtów
Fot: Moresheth/flickr (CC BY-SA 2.0)
d414jfe

Amerykańska sieć pizzerii Papa John's Pizza postanowiła ubezpieczyć ręce swojego założyciela. Gdyby coś się stało z wprawnymi palcami i nadgarstkami mistrza ugniatania placków Johna Schnattera, dostanie on 10 milionów funtów odszkodowania!

Stosowną polisę firma wykupiła w towarzystwie ubezpieczeniowym Lloyd's of London. Umowa ubezpieczenia gwarantuje, że w przypadku utraty rąk na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby Schnatter otrzyma pełną kwotę, na jaką opiewa polisa.

Papa John's Pizza, oferująca pizzę i inne jedzenie na wynos i w dostawie, to trzecia pod względem wielkości sieć tego typu lokali na świecie. Posiada ponad 4,6 tys. punktów sprzedaży w 37 krajach.

d414jfe

John Schnatter założył Papa John's Pizza w 1984 roku. Zaczynał praktycznie od zera. Żeby kupić pierwszy sprzęt do wypiekania pizzy wart 1,6 tysiąca dolarów, sprzedał swojego chevroleta camaro z 1971 roku.

Klienci docenili smak przygotowywanej przez niego pizzy, a przedsiębiorca wkrótce zaczął otwierać kolejne filie restauracji. Szło mu tak dobrze, że w 1998 roku otrzymał od firmy konsultingowej Ernst&Young tytuł Przedsiębiorcy Roku.

W 2009 roku nawiązał kontakt z właścicielem, któremu ponad ćwierć wieku wcześniej sprzedał swój chevroleta i odkupił od niego wysłużoną maszynę. Dziś jego camaro jest eksponatem w siedzibie firmy w Jeffersontown w Kentucky.

Zobacz też: McDonald's pod lupą służb

d414jfe

Podziel się opinią

Share
d414jfe
d414jfe