Trwa ładowanie...
djj70xh
17-11-2016 15:15

Prawie 51 mln zł z MSP na restrukturyzację H. Cegielski-Poznań S. A.

Prawie 51 mln zł z Ministerstwa Skarbu Państwa otrzyma na restrukturyzację H. Cegielski-Poznań S. A. Wartość całego programu restrukturyzacji przewidzianego na lata 2016-2019, wraz z wkładem własnym spółki, wyniesie 72,5 mln zł.

Share
djj70xh

O podpisaniu umowy w tej sprawie poinformował PAP w czwartek Wojciech Paczyński z H. Cegielski-Poznań S. A.

Jak mówił, "wsparcie niebędące pomocą publiczną zostało poprzedzone wnioskiem spółki, zawierającym plan restrukturyzacji firmy. Program inwestycyjny na lata 2016 - 2019 zawiera szereg działań restrukturyzacyjnych, które zostały poparte przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Wartość całego programu to 72,50 mln zł, z czego 50,75 mln zł stanowić będzie wsparcie Ministerstwa, a 21,75 mln zł udział własny H. Cegielski-Poznań S.A.".

Paczyński w rozmowie z PAP podkreślił, że H. Cegielski-Poznań od 170 lat budował swój potencjał oferując innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty. "Ostatnim, znanym na całym świecie i powszechnie stosowanym do napędu statków oraz elektrowni produktem były silniki. Dawały one spółce globalną pozycję rynkową, czyniły z niej rozpoznawalną markę" - mówił.

Jak tłumaczył, w ramach programu inwestycyjnego spółkę będą czekały inwestycje m.in. w nowe technologie produkcyjne, a także modernizacja parku maszynowego i ekspansja sprzedażowa, połączona z wejściem na nowe rynki, w tym również zagraniczne.

djj70xh

Prezes Zarządu H. Cegielski-Poznań S.A. Wojciech Więcławek w przesłanym PAP komunikacie zaznaczył, że zapaść na rynku stoczniowym wymusiła zmiany w firmie i wprowadzenie do oferty nowych produktów i linii technologicznych. "Pozwoli to odbudować znaczenie H. Cegielski-Poznań S.A., ponownie uczynić ze spółki organizację liczącą się na światowym rynku" - zaznaczył Więcławek.

"Rozwiązania przyjęte w programie inwestycyjnym przygotowane zostały w oparciu o realną ocenę rynkową oraz propozycję rozwiązań gwarantujących jej stabilny rozwój. Po wdrożeniu programu inwestycyjnego H. Cegielski-Poznań S. A. stanie się kontynuatorem chlubnej, wypracowywanej przez lata, tradycji polskiej innowacji, oferując dostarczane na światowy rynek produkty z wielu branż" - dodał.

W staraniach o pomoc spółce zabiegał również poznański poseł PiS Tadeusz Dziuba. W jego ocenie, "wsparcie dla Cegielskiego wynika przede wszystkim z przesłanek racjonalnych".

"Potencjał produkcyjny H. Cegielski-Poznań S.A. sprawia, że to jeden z tych zakładów, które mogą stać się flagowym okrętem polskiego przemysłu, polskiej innowacji, cieszącej się uznaniem nie tylko na rynku krajowym, ale też globalnym" - podkreślił Dziuba.

Realizacja programu inwestycyjnego rozpocznie się jeszcze w tym roku.

djj70xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djj70xh
djj70xh