Trwa ładowanie...
dyrof2j

PRCH: Ponad 60% zatrudnionych w centrach handlowych to kobiety

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Kobiety stanowią ponad 60% osób zatrudnionych w branży centrów handlowych, zarówno w Europie, jak i w Polsce, szacuje Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) na podstawie danych Eurostat, potwierdzonych przez International Council of Shopping Centers (ICSC).

Share
dyrof2j

"Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) oraz badań firmy Eurostat ponad 60% osób zatrudnionych w branży centrów handlowych w Europie to kobiety. Dane dla Polski prezentują się bardzo podobnie" - podaje PRCH.

Rada podjęła współpracę ze stowarzyszeniem Dress for Success Poland, aby dodatkowo wesprzeć kobiety na rynku pracy. Program polega na przygotowywaniu kobiet do rozmowy kwalifikacyjnej i funkcjonowania w nowej pracy. Organizacja bezpłatnie wyposaża kobiety w ubrania biznesowe, odpowiednią fryzurę i kosmetyki, przeprowadza warsztaty z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, skutecznych metod poszukiwania pracy. 75% kobiet, które trafiają do Dress for Success znajduje pracę, podano w informacji.

W tym roku PRCH, która zrzesza ponad 200 firm z sektora centrów handlowych, zachęca swoich członków, w tym liczne sieci handlowe, do pomocy stowarzyszeniu między innymi poprzez przekazywanie strojów i kosmetyków, które mogą być jednym z elementów przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zwieńczeniem współpracy pomiędzy Dress for Success Poland a Radą będzie Gala PRCH Retail Awards, która odbędzie się 15 października. Podczas niej ogłoszone zostaną centra i sieci handlowe, które zwyciężyły w tegorocznej, 6. edycji konkursu. ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.
(ISBnews)

dyrof2j

Podziel się opinią

Share
dyrof2j
dyrof2j