Trwa ładowanie...
d1lple4
29-09-2016 13:25

Premier: Komitet ekonomiczny będzie koordynował sprawy gospodarcze (krótka9)

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów będzie koordynował sprawy gospodarcze, rozwojowe; pozostanie też komitet stały, przygotowujący legislacyjnie projekty ustaw; zlikwidowany zostanie komitet rozwoju - poinformowała podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło.

d1lple4

"Komitet stały pozostaje, komitet ekonomiczny będzie koordynował sprawy gospodarcze i rozwojowe i będzie się na tym koncentrował. Komitet stały jest bardziej komitetem technicznym, on przygotowuje legislacyjnie do procesu legislacyjnego projekty ustaw dla rządu. Zrezygnujemy z komitetu rozwoju, któremu również przewodzi pan premier Mateusz Morawiecki. W tej chwili nie ma powodu, żeby to ciało pozostawało" - powiedziała.

Odniosła się też do wypowiedzi wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który w Polskim Radiu powiedział, że "rozwiązanie dotyczące kierowania przez wicepremiera Morawieckiego ministerstwem finansów jest rozwiązaniem czasowym i zapewne za kilka miesięcy się to zmieni".

"Myślę, że marszałek Bielan, w dobrej wierze zapewne, ale trochę nieroztropnie się wyraził. Mówienie o ministrze finansów, że jest ministrem czasowym jest nieroztropne. Bo zaraz przypuszczam, że wszystkie rynki finansowe, giełdy itd. zainteresują się, co się dzieje. Ustaliliśmy z panem premierem, że w tej chwili pełni dwie funkcje, jest ministrem finansów i ministrem rozwoju. Być może nadejdzie ten moment, kiedy uznamy, że trzeba tę formułę zmienić, wtedy będziemy dokonywali kolejnej zmiany w rządzie na stanowisku ministra finansów" - powiedziała.

d1lple4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lple4