Trwa ładowanie...
d43v651
tusk
31-01-2009 19:00

Premier nieusatysfakcjonowany propozycją oszczędności w MON

Premier Donald Tusk powiedział, że nie był
usatysfakcjonowany propozycją oszczędności przedstawioną przez
szefa MON Bogdana Klicha i dał ministrowi czas do poniedziałku na
jej uzupełnienie.

d43v651

_ Dziś starałem się dotrzeć do świadomości szefów MON, że w czasach, które wymagają oszczędności, MON musi się do tego dostosować _ - powiedział Tusk po sobotnim spotkaniu z ministrami, w tym z szefem MON.

_ Nie byłem usatysfakcjonowany skalą oszczędności i dałem ministrowi Klichowi czas do poniedziałku, aby uzupełnił ich zbyt skromny wymiar, z mojego punktu widzenia _ - dodał premier.

Zapowiedział też, że rząd będzie zastanawiał się nad sensem istnienia niektórych polskich kontyngentów zagranicznych. _ Jeszcze w tym roku na pewno podejmiemy decyzję w odniesieniu do Czadu i Libanu _ - powiedział premier.

Jednocześnie szef rządu podkreślił, że tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy i profesjonalizację armii, nie chce oszczędzać.

d43v651

_ Kiedy słyszę od ministra Klicha, że potrzebujemy dodatkowych 330 mln zł na większe bezpieczeństwo naszych żołnierzy w Afganistanie, to nie dyskutuję. Ale dyskutuję, żeby znaleźć pieniądze gdzie indziej, skoro wycofaliśmy się z Iraku _ - powiedział Tusk.

Stwierdził też, że "co innego modernizacja armii, a co innego planowanie zakupów na rozmaity sprzęt wojskowy tak, jakbyśmy byli najbogatszym państwem świata".

d43v651
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v651