Trwa ładowanie...

Premier odwołała prezesa PAŻP Krzysztofa Kapisa

Premier Ewa Kopacz, na wniosek minister infrastruktury i transportu Marii Wasiak, odwołała Krzysztofa Kapisa z funkcji prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) - poinformował resort infrastruktury. Kapis był prezesem PAŻP od 2013 r.

Share
Premier odwołała prezesa PAŻP Krzysztofa KapisaŹródło: AFP, fot: Sebastien Bozon
d43s6z0

W komunikacie nie podano powodów odwołania Kapisa.

Jednocześnie poinformowano, że obowiązki prezesa PAŻP powierzone zostały dotychczasowej wiceprezes Magdalenie Jaworskiej.

Kapis został powołany na prezesa PAŻP w październiku 2013 r., a wcześniej, od lipca, był zastępcą prezesa Agencji. Przed podjęciem pracy w PAŻP Kapis był dyrektorem departamentu lotnictwa w ministerstwie transportu. W 2006 r. był prezesem Polskich Linii Lotniczych, w latach 2003-2006 - wiceprezesem ds. ekonomiczno-prawnych. Był także prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

d43s6z0

Jako prezes PAŻP Kapis odpowiadał m.in. za prace związane z nowym systemem zarządzania ruchem lotniczym Pegasus 21. Dzięki temu systemowi kontrolerzy ruchu lotniczego mogą obsłużyć większą liczbę samolotów na polskim niebie.

Magdalena Jaworska została powołana na wiceprezes PAŻP ds. finansowo-administracyjnych we wrześniu 2014 r. przez ówczesną wicepremier, minister infrastruktury Elżbietę Bieńkowską.

Jaworska w latach 2008-2014 jako zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad odpowiadała za realizację programu budowy dróg i autostrad o wartości ponad 100 mld złotych, współfinansowanego m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz w ramach PPP, a także za wdrożenie elektronicznego systemu poboru opłat. Wcześniej była m.in. Dyrektorem Generalnym w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PAŻP odpowiada za bezpieczeństwo w polskiej przestrzeni powietrznej, także podczas startów i lądowań samolotów na polskich lotniskach. Jest jedyną firmą w Polsce zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego.

d43s6z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43s6z0
d43s6z0