Trwa ładowanie...
d4l976x
d4l976x

Premier przyjął rezygnację ministra środowiska

Prof. Maciej Nowicki poinformował, że premier Donald Tusk przyjął jego rezygnację ze stanowiska ministra środowiska.
Share
d4l976x

Dodał, że wystąpił z tą prośbą do szefa rządu oficjalnie na wtorkowej Radzie Ministrów.

Nowicki zaznaczył, że piastowanie tej funkcji to była "niesłychanie ciężka i niewdzięczna praca".

Minister środowiska prof. Maciej Nowicki powiedział, że przyjmując tekę "umawiał się z premierem nie na kadencję, ale na wykonanie zadania". Według niego zadanie to zostało wykonane, a premier ocenił jego realizację na 200 proc.

d4l976x

- Dzisiaj pan premier powiedział, że wykonałem to zadanie nie tylko 100 proc., ale w 200 proc. - powiedział Nowicki dziennikarzom na konferencji prasowej, podczas której poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska.

- Dwa lata temu szykowałem się na emeryturę i w tym momencie otrzymałem od premiera Tuska propozycję objęcia teki w ministerstwie środowiska. Wiedziałem, że to jest niesłychanie ciężka praca, która jest bardzo niewdzięczna, bo można się spodziewać słów krytyki, a nie pochwał. Ale się zdecydowałem propozycję przyjąć - podkreślił Nowicki.

Jak wyjaśnił, za jego kadencji doszło m.in. do przyspieszenia i uproszczenia procedur środowiskowych, szybszego i efektywniejszego wykorzystywania funduszy unijnych, a także usprawnienia funkcjonowania resortu środowiska. Zmieniło się też spojrzenie na ochronę środowiska, również jako na sektor gospodarczy. Nowicki zaznaczył też, że umowy Polski z Hiszpanią i Irlandią dotyczące sprzedaży nadwyżki uprawnień do emisji świadczą o tym, że "na ochronie klimatu Polska zaczęła zarabiać".

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x