Trwa ładowanie...
d2qc1ur

Prezes BOŚ: Bank będzie zbierał depozyty w euro na rynku niemieckim

Warszawa, 18.10.2016 (ISBnews) - Realizując strategię optymalizacji kosztowej, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) rozpoczyna pozyskiwanie depozytów w euro na rynku niemieckim, dzięki czemu obniży koszt finansowania portfela walutowego, poinformował ISBnews p.o. prezesa Stanisław Kluza. Według niego, sam proces realizacji strategii i poprawy rentowności przebiega w ostatnich miesiącach bardzo dobrze. Bank o szczegółach w tym obszarze planuje poinformować akcjonariuszy i inwestorów podczas bezpośrednich spotkań po ogłoszeniu wyników za III kw. 2016 r.

Share
d2qc1ur

BOŚ wychodzi za granicę i rozpoczyna proces pozyskiwania depozytów denominowanych w euro na rynku niemieckim.

"W szczególności zależy nam na tym, by obniżyć koszt finansowania portfela walutowego, który mamy po stronie kredytowej" - powiedział Kluza w rozmowie z ISBnews.

Prezes podkreślił, że pozyskiwanie depozytów w euro wpływa na obniżenie kosztu pieniądza. Docelowo działanie to powinno przynieść pozytywny efekt ekonomiczny dla banku.

d2qc1ur

BOŚ nie planuje jednak budowy sieci placówek za naszą zachodnią granicą.

"Będziemy działać za pomocą pośrednika, działającego na niemieckim rynku. Nasze oczekiwania są adekwatne do zarządzania bilansem, zwiększenia elastyczności, a nie szukania nowych źródeł dochodów" - podkreślił Kluza.

Według niego, z tych samych powodów bank nie planuje na dziś dalszej ekspansji zagranicznej, chce skupić się na jak najlepszym przeprowadzeniu operacji w Niemczech. Jednak nie jest to jedyny pomysł na poprawę rentowności spółki oraz jakości obsługi klienta.

"W ramach racjonalizacji strategii bank przymierza się także do nowych aktywności produktowych oraz optymalizacji procesu sprzedaży. Chcemy przede wszystkim wprowadzić nowy model obsługi dla małych firm, czyli zdefiniowanych u nas jako osiągające do 8 mln zł rocznych przychodów. Każdy taki przedsiębiorca będzie miał dedykowanego indywidualnego doradcę. Zwiększamy tym samym dostępność tej usługi - dotąd tak traktowane były jedynie firmy większe" - wyjaśnił Kluza.

d2qc1ur

Prezes zapewnił, że pozwoli to również na przyspieszenie obsługi klienta, szczególnie w zakresie jego ewentualnych potrzeb kredytowych. To kolejny krok w realizacji strategii, która - zdaniem Kluzy - już przynosi widoczne efekty.

Dodał ponadto, że BOŚ intensyfikuje działania wizerunkowe w obszarze małych i średnich firm.

"W ramach wdrażania nowej strategii przez ostatnie dwa kwartały udało się konsekwentnie realizować cele banku. Wprowadzamy też nowe elementy w komunikacji BOŚ z rynkiem - po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał planujemy przeprowadzić cykl spotkań z akcjonariuszami mniejszościowymi oraz uczestnikami rynku, aby odsłonić im, w jaki sposób realizujemy działania poprawiające kondycję banku" - podsumował Kluza.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)

d2qc1ur

Podziel się opinią

Share
d2qc1ur
d2qc1ur