Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Prezes Prairie stanął na czele spółki powołanej do budowy kopalni Jan Karski

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) -  Do zarządu spółki zależnej PD Co, która odpowiada za projekt inwestycyjny Prairie Mining Limited w Lubelskim Zagłębiu Węglowym wszedł Mirosław Taras - były prezes LW Bogdanki, a prezesem został Ben Stoikovich - jednocześnie prezes Prairie, poinformowała spółka.

Share
dr6qtuv

"Mirosław Taras, który dotychczas pełnił funkcję członka rady nadzorczej spółki, zastąpi dotychczasowego wiceprezesa PD Co - pana Hugo Schumanna. Pan Janusz Jakimowicz, pełniący do tej pory obowiązki prezesa spółki, przechodzi do rady nadzorczej PD Co" - czytamy w komunikacie.

Projekt inwestycyjny Prairie Mining Limited w Lubelskim Zagłębiu Węglowym przechodzi z fazy rozpoznawczej w fazę projektowania i budowy kopalni, podano także.

"Bardzo dziękujemy Januszowi Jakimowiczowi i Hugo Schumannowi, których doświadczenie i wiedza były nieocenione na etapie rozpoznania złóż i przygotowania Wstępnego Studium Wykonalności. Zmieniony zarząd PD Co będzie jeszcze lepiej przygotowany do najbliższych wyzwań stojących przed spółką - przygotowania i złożenia wniosku o koncesję wydobywczą oraz pozyskania finansowania na budowę kopalni" - powiedział prezes Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

dr6qtuv

Zmiany odzwierciedlają zaangażowanie i wsparcie dla projektu budowy kopalni Jan Karski ze strony Prairie, podano także.

"Najbliższe miesiące to okres wytężonych przygotowań do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą obejmujących dalsze zakupy gruntów, zmianę planów zagospodarowania przestrzennego oraz zaawansowane badania środowiskowe. Naszym celem jest złożenie wniosku o koncesję do Ministerstwa Środowiska w I poł. 2017 r" - powiedział Mirosław Taras, również cytowany w komunikacie.

Po zmianach trzyosobowy zarząd PD Co będzie składał się z Spółki Bena Stoikovicha i dwóch wiceprezesów: Artura Klucznego i Mirosława Tarasa, podsumowano.

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv