Trwa ładowanie...
dbubsel
16-05-2016 21:55

Prezes PRB: polscy przedsiębiorcy siłą napędową gospodarki

Z dumą możemy powiedzieć, że polscy przedsiębiorcy są siłą napędową gospodarki i dziś pokazujemy światu tych najlepszych z najlepszych - powiedział prezes Polskiej Rady Biznesu Jacek Szwajcowski podczas uroczystości wręczenia Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Share
dbubsel

"Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta uhonorujemy tych, którzy swoją postawą, pracą i osiągnięciami rozwijają Polskę i promują polską przedsiębiorczość" - powiedział w poniedziałek na uroczystej gali prezes PRB. "Wierzę, że wyróżniając ich dzisiaj, zarazimy Polki i Polaków do odważnych działań i wiary we własne siły oraz możliwości" - dodał Szwajcowski.

Przypomniał, że misją PRB jest promowanie idei przedsiębiorczości i etosu przedsiębiorcy. "Głęboko wierzę, że sprawne państwo to państwo z silną gospodarką. Silna gospodarka to silne i sprawne przedsiębiorstwa, a te są możliwe tylko dzięki przedsiębiorcom" - podkreślał szef PRB.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, które wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie, są przyznawane w trzech kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna.

W kategorii "Sukces" nagrodzono prezesa i twórcę grupy CCC, największej obuwniczej spółki detalicznej w Europie Środkowej i największego producenta obuwia w Europie, Dariusza Miłka. Grupa CCC na koniec 2015 r. posiadała 773 salony w 16 krajach (m.in. na Węgrzech, w Niemczech, w Chorwacji, w Turcji i w Bułgarii). Spółka CCC SA w Polsce zatrudnia 6 tys. pracowników, zaś w całej Grupie Kapitałowej ponad 10 tys. CCC sprzedaje rocznie ponad 28 mln par obuwia.

dbubsel

W kategorii "Wizja i Innowacja" nagrodę odebrał Tomasz Kułakowski, pomysłodawca i prezes firmy CodiLime. CodiLime zapewnia profesjonalne doradztwo IT i inżynierii oprogramowania usług dla klientów na całym świecie. Firma została założona przez grupę programistów i matematyków Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zatrudnia ponad 150 osób w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

W kategorii "Działalność Społeczna" kapituła nagrodziła pomysłodawczynię i prezes Fundacji BABA, dr Anitę Kucharską-Dziedzic.

Fundacja BABA wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała ich dyskryminacji oraz przemocy domowej i seksualnej. Fundacja wydaje bezpłatne informatory prawne i medyczne; organizuje wykłady, szkolenia i warsztaty, grupy wsparcia i grupy samopomocowe; także bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, pomaga finansowo ofiarom przestępstw i przemocy, zapobiegając ich wtórnej wiktymizacji.

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki. W kategorii "Działalność Społeczna" dodatkową nagrodą było 100 tys. zł.

dbubsel

Podobnie jak w zeszłym roku kapituła konkursu zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej. Otrzymał ją pośmiertnie Andrzej Czernecki oraz jego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego, która wspiera edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich. Czernecki przeznaczył na fundację połowę swojego majątku szacowanego na kilkaset milionów złotych. Głównym celem fundacji jest wyrównywanie szans poprzez wspieranie uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Co roku EFC finansuje 80 nowych 3-letnich stypendiów absolwentom gimnazjów umożliwiając im naukę w najlepszych liceach w Polsce.

Laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta wybierani są przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele środowisk gospodarczych, społecznych, artystycznych oraz mediów m.in. prof. Leszek Balcerowicz, prof. Michał Kleiber i Mariusz Walter.

Polska Rada Biznesu została założona w 1992 r. Jest organizacją skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce. Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a później telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.

dbubsel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbubsel
dbubsel