Trwa ładowanie...
d2wodh8
tvp

Prezes TVP: nie jest możliwe, by strajkujący przerwali transmisję

Przerwanie transmisji nie jest możliwe - uważa prezes TVP Juliusz Braun. Tymczasem związkowcy z telewizji, którzy na piątek zapowiedzieli godzinny strajk ostrzegawczy w związku z planowanym przez spółkę outsourcingiem pracowników, twierdzą, że scenariusze protestu są różne.
Share
Prezes TVP: nie jest możliwe, by strajkujący przerwali transmisję
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2wodh8

Zgodnie z planami blisko 550 pracowników TVP ma zostać przeniesionych do wyłonionej w przetargu firmy zewnętrznej. Będą to graficy, charakteryzatorzy, montażyści i część dziennikarzy. W spółce pozostanie ok. 220 dziennikarzy odpowiadających za emisję programów.

Podczas wtorkowej konferencji poświęconej zmianom w naziemnej telewizji cyfrowej szef Telewizji Polskiej był pytany przez dziennikarzy o to, czy spółka liczy się z przerwaniem transmisji. - Nie, przerwanie transmisji nie jest możliwe - odpowiedział Braun.

Komentując wypowiedź prezesa przewodnicząca Związku Zawodowego Wizja Barbara Markowska powiedziała PAP, że "scenariusze są różne, wszystko zależy od tego, co zrobią pracownicy". - Pracownicy sami zdecydują. Jeżeli będą zastraszani, może się okazać, że nie odejdą od miejsc w pracy. Na to Wizja wpływu nie ma - podkreśliła.

d2wodh8

Przyznała, że "sytuacja jest trudna". - Wiemy, że przed referendum strajkowym część pracowników dostała podwyżki, żeby nie brać w nim udziału - mówiła.

O godz. 12 związkowcy zaplanowali wiece przed siedzibami Telewizji Polskiej w Warszawie na ul. Woronicza i przy pl. Powstańców Warszawskich oraz w 16 oddziałach terenowych.

- Będziemy czekać na prezesa Brauna. Już teraz jednak bez względu na strajk słyszymy, że do outsourcingu dojdzie. Oznacza to, że nie chodzi o sprawy finansowe spółki, lecz o odchudzenie firmy poprzez pozbycie się pracowników - komentowała Markowska.

W ogłoszonym przetargu na firmę zewnętrzną, która przejmie pracowników, wystartowały cztery spółki: Personnel Service, Leasing Team, Wadwicz i Gi Group. Telewizja Polska przeprowadza procedurę przetargową po raz drugi. W poprzedniej nie udało się wyłonić wykonawcy. Outsourcing jest częścią prowadzonej przez zarząd restrukturyzacji spółki.

Przeniesieni do firmy zewnętrznej pracownicy będą mieli zagwarantowaną pracę i pensję w niezmienionej postaci przez dwa lata.

d2wodh8

Podziel się opinią

Share
d2wodh8
d2wodh8