Trwa ładowanie...
djhsgzg
13-11-2015 10:04

Prezydent desygnuje dzisiaj Beatę Szydło na prezesa Rady Ministrów

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - W Pałacu Prezydenckim prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda desygnuje Beatę Szydło na prezesa Rady Ministrów o godzinie 13:00, podała Kancelaria Prezydenta.

djhsgzg
djhsgzg

Według nieoficjalnych informacji TVN24, w poniedziałek ma się odbyć zaprzysiężenie nowego rządu. Prawdopodobnie w środę Beata Szydło wygłosi swoje expose w Sejmie. Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński w rozmowie z TVN24 potwierdził, że jest to prawdopodobny scenariusz, jednak podkreślił, że ostateczne decyzję w tej sprawie podejmuje prezydent Andrzej Duda.

Wczoraj po południu prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów na czele z premierem Ewą Kopacz i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.

"Dziękuję Pani Premier i Państwu [ministrom ustępującego rządu - przyp. ISBnews] za obecność w Pałacu Prezydenckim. Życzę dobrej pracy w tej kadencji Sejmu i poza nim. Generalnie życzę Państwu wszystkim powodzenia" - powiedział podczas uroczystości Duda.

Wcześniej premier Ewa Kopacz złożyła dymisję Rady Ministrów na pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu.

"Zgodnie z artykułem 161 konstytucji składam dymisję mojego rządu. (...) Pełnienie funkcji premiera to był wielki honor. Dziękuję bardzo ministrom mojego rządu za współpracę" - powiedziała Kopacz w Sejmie.

Czas na powołanie nowej Rady Ministrów - na czele z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beatą Szydło - upływa za niecałe dwa tygodnie.

(ISBnews)

djhsgzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhsgzg