Trwa ładowanie...
pensje

Prezydent obcina pensje. Kuchcińskiemu zabrał kilka tysięcy

Jak się okazuje, nie tylko zwykli posłowie będą mniej zarabiać. Prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia członków prezydiów Sejmu i Senatu. Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, stracił miesięcznie 3 tys. zł.

Share
Prezydent obcina pensje. Kuchcińskiemu zabrał kilka tysięcy
Źródło: PAP
dawafy2

Super Express pisze, że pensje marszałków nie odbiegały dotąd od wypłaty samego premiera. Na pobory najważniejszych z posłów i senatorów składają się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny oraz dodatek za wysługę lat. Prezydent obniżył te dwa pierwsze.

dawafy2

Wicemarszałkowie stracą podobne kwoty, ale zarabiają mniej. W ich przypadku chodzi o ok. 2,7 tys. zł. Stanisław Karczewski, cytowany przez gazetę, mówi, że nie widzi w obniżce niczego złego.

Lżejsze portfele odczują m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Ryszard Terlecki, Beata Mazurek, Adam Bielan, Stanisław Tyszka i Bogdan Borusewicz.

Niemal połowa Polaków jest zdania, że zarobki posłów nie powinny przekraczać 5 tys. brutto, czyli ok. 3,5 tys. na rękę. Jedynie 7 proc. uważa natomiast, że wynagrodzenie brutto w Sejmie powinno być większe niż 10 tys.

ZOBACZ: Zarobki posłów. Pracują ciężej niż inni Polacy?

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2