Trwa ładowanie...
diczibg

Próchnik przydzieli obligacje serii C02 na 1,23 mln zł

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Próchnik dokonał przydziału 1 232 sztuk zabezpieczonych, zwykłych, zdematerializowanych obligacji serii C02 na okaziciela o wartości nominalnej 1 000 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 1 232 000 zł, podała spółka.

Share
diczibg

"Celem emisji obligacji Serii C02, analogicznie jako obligacji serii C01 [...] jest optymalizacja struktury finansowania poprzez wydłużenie terminu zapadalności zadłużenia emitenta. Środki pozyskane z obligacji serii C02 zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na spłatę dotychczasowego zadłużenia w postaci obligacji serii B, pozwalając tym samym ujednolicić warunki finansowania, zarówno w kontekście terminu ich zapadalności jak i pozostałych warunków, pozwalając efektywniej zarządzać pozyskanymi przez emitenta zasobami" - czytamy w komunikacie.

Obligacje są obligacjami 24-miesięcznymi, wykup obligacji nastąpi w terminie 24 miesięcy od dnia przydziału obligacji.

"Zobowiązania ogółem emitenta na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia, czyli na dzień 30.09.2015 roku wyniosły 30 097 tys. zł. Zarząd emitenta przewiduje, że w okresie do całkowitego wykupu oferowanych obligacji zobowiązania emitenta nie powinny wzrosnąć o więcej niż do 45% sumy bilansowej emitenta (w ujęciu jednostkowym)" - czytamy dalej.

Próchnik S.A. jest spółką handlową z branży odzieżowej, zlecającą produkcję projektowanych przez siebie kolekcji firmom zewnętrznym. Specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej. Spółka jest notowana na GPW od pierwszej sesji giełdowej (16 kwietnia 1991 r.).

(ISBnews)

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg