Trwa ładowanie...

Produkcja przemysłowa w górę gorzej od oczekiwań

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w marcu o 5,4 proc. rok do roku i o 9,4 proc. wobec lutego - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Produkcja przemysłowa w górę gorzej od oczekiwańŹródło: Fotolia, fot: tarczas
d1pzl1d
d1pzl1d

Analitycy prognozowali produkcję na poziomie 6,4 proc. rdr

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,7 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,2 proc. wyższym w porównaniu z lutym br.

W stosunku do marca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 22 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 33,9 proc., wyrobów farmaceutycznych – o 21,5 proc., mebli – o 21,3 proc., maszyn i urządzeń – o 18,2 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 16,4 proc. oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,3 proc. Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku wystąpił w 12 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 14,1 proc., w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 11,3 proc., napojów – o 9,2 proc. oraz w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 7,3 proc.

(fot. GUS)
Źródło: (fot. GUS)
d1pzl1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pzl1d