Trwa ładowanie...
d4kmz1g

Produkcja w X wzrosła o ok. 10 proc. rdr - Piątkowska, MG

16.11. Warszawa (PAP) - Produkcja przemysłowa w październiku 2010 roku wzrosła o ok. 10 proc. rdr po wzroście we wrześniu o 11,8 proc. - oceniła w rozmowie z PAP Aneta Piątkowska,...

d4kmz1g
d4kmz1g

16.11. Warszawa (PAP) - Produkcja przemysłowa w październiku 2010 roku wzrosła o ok. 10 proc. rdr po wzroście we wrześniu o 11,8 proc. - oceniła w rozmowie z PAP Aneta Piątkowska, dyrektor Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. Jej zdaniem wolniejszy wzrost produkcji w październiku miał miejsce ze względu na efekt kalendarzowy, jednego dnia mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

"Na skutek działania efektów kalendarzowych (jeden dzień roboczy mniej niż przed rokiem) produkcja przemysłowa w październiku może rosnąć nieznacznie wolniej, w tempie zbliżonym do 10 proc. Jednak w ostatnich miesiącach powinna ponownie przyspieszyć i rosnąć w tempie dwucyfrowym. Najwyższe wzrosty będą w sektorach produkujących na eksport" - powiedziała PAP Piątkowska.

Dyrektor departamentu w resorcie gospodarki podkreśliła także, że sektory: przemysłowy oraz budowlany w III kwartale korzystnie wpływały na wzrost gospodarczy.

"Dynamika PKB w tym kwartale nie powinna znacząco odbiegać od notowanej w drugim kwartale 2010 roku. Oczekujemy kontynuacji powyższych trendów także w ostatnim kwartale 2010 roku" - oceniła Piątkowska.

Analitycy z banków komercyjnych ankietowani przez PAP szacują, że produkcja przemysłowa w październiku, w ujęciu rok do roku, wzrosła o 10,1 proc. wobec wzrostu o 11,8 proc. we wrześniu, a mdm wzrosła o 0,3 proc.

GUS poda dane o produkcji przemysłowej w październiku w piątek 19 listopada br. (PAP)

Bartek Godusławski

bg/ mak/ jtt/

d4kmz1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmz1g