Trwa ładowanie...
d4j888r

Prof. Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Profesor Elżbieta Mączyńska została ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego - poinformowano w piątek w komunikacie PTE. Wiceprezesami zostali: prof. Bogusław Fiedor i prof. Bogdan Ślusarz.

Share
d4j888r

Wyboru dokonali delegaci na XXI Zjazd Krajowy PTE, który odbywał się w czwartek i piątek w Warszawie.

"Jedną z aktywności PTE będzie prezentowanie opinii i stanowisk, dotyczących aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz perspektyw rozwoju kraju. PTE nadal organizować będzie debaty i dyskusje na temat ważnych i aktualnych dla Polski problemów gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnych nurtów szkół ekonomicznych" - napisano w uchwale programowej Zjazdu.

Mączyńska jest profesorem nauk ekonomicznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na analizie ekonomicznej, finansach i wycenie przedsiębiorstw, w tym nieruchomości.

d4j888r

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zrzesza ok. 2 tysięcy członków, wśród nich renomowane postaci świata ekonomii, pracowników nauki, a także studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich, którym z racji pełnionych funkcji ta tematyka jest bliska. PTE ma 24 oddziały terenowe w całej Polsce.

PTE jest organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, której laureaci w nagrodę dostają się na wybrane studia z pominięciem procesu rekrutacji, oraz konkursów o Nagrodę PTE im. prof. E. Lipińskiego za pracę naukową z ekonomii oraz konkursu na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii. W swojej warszawskiej centrali PTE organizuje cykl debat "Czwartki u Ekonomistów" oraz "Forum Myśli Strategicznej".

d4j888r

Podziel się opinią

Share
d4j888r
d4j888r