Trwa ładowanie...
d1xn10t
IAR
500 zł na dziecko

Program 500 zł na dziecko w oczach wicepremiera ma same zalety

W ocenie wicepremiera Morawieckiego, jest to pierwszy krok do poprawy sytuacji demograficznej Polski.
Share
Program 500 zł na dziecko w oczach wicepremiera ma same zalety
Źródło: Eastnews, Fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d1xn10t

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki pozytywnie o programie 500 plus. We wtorek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego rządowego projektu. W ocenie wicepremiera Morawieckiego, jest to pierwszy krok do poprawy sytuacji demograficznej Polski.

Minister krytycznie ocenił postawę opozycji, która postuluje, by 500 złotych przysługiwało na każde dziecko w rodzinie, niezależnie od dochodów. Przypomniał, że przez pół roku konsultacji, słychać było tylko krytyczne głosy. Dodał, że program powinno się ocenić po roku jego obowiązywania.

Wicepremier był też pytany, czy w programie 500 plus powinny obowiązywać progi dochodowe, by najzamożniejsi z pomocy państwa nie skorzystali. Mateusz Morawiecki powtórzył, że on sam 500 złotych na dzieci nie weźmie.

d1xn10t

Wyjaśnił, że program 500 plus jest instrumentem polityki prodemograficznej i nie powinien podlegać progom dochodowym.

Rządowy program o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakłada wprowadzenie świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie. Mniej zamożnym rodzinom świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze. Dostaną je te, w których dochód na członka nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze mają być wypłacane od 1. kwietnia.
Sprawdź, w jakich miastach możesz otrzymać 500 zł na dziecko (tutaj).

d1xn10t

Podziel się opinią

Share
d1xn10t
d1xn10t