Trwa ładowanie...

Program "Rodzina 500 +" rusza już za kilka dni

Rządowy program "Rodzina 500 +" rusza już w najbliższy piątek. Zdaniem minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, program będzie zwiększał poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego rodzin oraz zachęcał do posiadania potomstwa.

Program "Rodzina 500 +" rusza już za kilka dniŹródło: Eastnews, fot: REPORTER
d41phcj
d41phcj

W obecnej sytuacji demograficznej Polski każdy, nawet najmniejszy przyrost liczby urodzeń jest pożądany i oczekiwany - podkreśla minister Rafalska.

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie wychowawcze w wysokości 500 złotych na dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko będzie uzależnione od kryterium dochodowego wynoszącego 800 złotych netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 złotych netto w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Na drugie i każde kolejne dziecko 500 złotych miesięcznie będzie przysługiwać wszystkim rodzinom, bez względu na osiągany dochód.

- Wniosek o świadczenie będzie można złożyć w gminie lub przez internet. Resort rodziny cały czas prowadzi prace nad optymalizacją systemu Emp@tia, za pośrednictwem którego będzie można składać wnioski - mówi wiceminister resortu Bartosz Marczuk.

Wnioski będzie można też składać za pomocą Portalu Usług Elektronicznych ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. Wsparcie przy zbieraniu wniosków zaoferowała także Poczta Polska.

d41phcj

- W placówkach pocztowych będzie można dowiedzieć się jak wypełnić wniosek, wysłać go i odebrać pieniądze - mówi prezes Poczty Polskiej Marek Chibowski.

To, że wnioski można będzie składać już od momentu startu programu nie oznacza, że trzeba je składać już 1 kwietnia. Można to zrobić w ciągu pierwszych trzech miesięcy i otrzymać wyrównanie.

d41phcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41phcj