Trwa ładowanie...
d1mumz9

Projekt ustawy emerytalnej trafi do konsultacji społ. w formie "czystej" - wiceminister pracy

09.02. Warszawa (PAP) - Projekt ustawy podwyższającej wiek emerytalnych trafi w najbliższych dniach do konsultacji społecznych w formie "czystej", zapowiadanej przez premiera w...

Share
d1mumz9

09.02. Warszawa (PAP) - Projekt ustawy podwyższającej wiek emerytalnych trafi w najbliższych dniach do konsultacji społecznych w formie "czystej", zapowiadanej przez premiera w expose - powiedział PAP Marek Bucior, wiceminister pracy.

"Projekt ustawy podwyższającej wiek emerytalny trafi do konsultacji społecznych już w najbliższych dniach, być może będzie to początek przyszłego tygodnia: poniedziałek lub wtorek. Projekt jest już gotowy od jakiegoś czasu, gotowe jest również uzasadnienie do niego, w tej chwili uzupełniona zostanie jeszcze ocena skutków regulacji (OSR) o dane przekazane przez Ministerstwo Finansów " - powiedział PAP Marek Bucior, wiceminister pracy i polityki społecznej.

"To będzie projekt w postaci czystej, w takiej jak zapowiedział w expose pan premier" - dodał.

Rząd chce w I kwartale 2012 roku przyjąć projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, który zakłada podwyższenie wieku emerytalnego docelowo do 67 roku życia, począwszy od roku 2013.

PSL przedstawiło postulat zmniejszania czasu pracy kobiet o 3 lata za każde urodzone dziecko.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ nik/ asa/

d1mumz9

Podziel się opinią

Share
d1mumz9
d1mumz9