Trwa ładowanie...
d2znfar
14-04-2016 16:36

Projprzem złożył pozew o ustalenia zakazu wykonywania głosu przez Immobile

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Projprzem złożył w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy pozew przeciwko Grupie Kapitałowej Immobile o ustalenie zakazu wykonywania prawa głosu z akcji posiadanych przez tego akcjonariusza w związku z działaniem w porozumieniu z innymi akcjonariuszami spółki, podał Projprzem.

Share
d2znfar

"Przyczyną złożenia pozwu jest uzasadnione podejrzenie, iż Grupa Kapitałowa Immobile S.A. dokonała naruszenia przepisów ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, w szczególności dotyczących notyfikacji, o której mowa w art. 69 powołanej ustawy. Powództwo ma na celu ochronę praw akcjonariuszy mniejszościowych" - czytamy w komunikacie.

Wczoraj Projprzem informował, że uważa, iż cena 8,5 zł, zaproponowana w wezwaniu ogłoszonym przez grupę Immobile na akcję spółki, znacznie odbiega od wartości godziwej i jest niższa od wartości księgowej na jedną akcję. Zarząd oceniał, że zachodzą uzasadnione obawy, że wezwania GK Immobile dokonano z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa i skierował zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w tej sprawie z wnioskiem o jej szczegółowe zbadanie.

Immobile ogłosiło 1 kwietnia wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Projprzem, w ramach którego zamierza nabyć 1 350 000 akcji, uprawniających do 14,92% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. W wyniku wezwania GK Immobile zamierza osiągnąć łącznie 2 463 482 akcji Projprzemu, tj. 32,38% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Projprzem.

Działalność firmy Projprzem S.A. z siedzibą w Bydgoszczy realizowana jest na trzech obszarach. Pierwszy z nich to produkcja konstrukcji stalowych, głównie dla energetyki, branży chemicznej oraz ochrony środowiska. Drugi segment działalności obejmuje budownictwo komercyjne, zaś trzeci to systemy przeładunkowe. Spółka dostarcza pomosty, doki, rampy i inne urządzenia za pośrednictwem dwóch spółek zależnych - PROMStahl Polska Sp. z o.o. oraz PROMStahl GmbH. Projprzem jest notowany na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d2znfar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2znfar
d2znfar