Trwa ładowanie...
d2p2fb3

Propozycje cenowe chętnych na I grupę chemiczną zawierają premię - prezes NP

24.9.Warszawa (PAP) - Propozycje cenowe przedstawione przez chętnych na kupno spółek z I grupy chemicznej są atrakcyjne i zawierają premię w stosunku do wyceny rynkowej. Nie jest...

Share
d2p2fb3

24.9.Warszawa (PAP) - Propozycje cenowe przedstawione przez chętnych na kupno spółek z I grupy chemicznej są atrakcyjne i zawierają premię w stosunku do wyceny rynkowej. Nie jest wykluczone, że Ciech i Azoty Tarnów zostaną wycofane z GPW - poinformował prezes Nafty Polskiej Marek Karabuła.

"Propozycje cenowe są atrakcyjne, oczekujemy premii i jest ona oferowana wobec wyceny rynkowej z dnia złożenia oferty. Opinie inwestorów co do pozostawienia dwóch spółek na GPW są podzielone. Dla nas wycofanie z GPW nie jest priorytetem, ale nie wykluczamy takiego scenariusza, czyli wycofania jednego lub dwóch podmiotów" - powiedział Karabuła podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Nafta Polska zakwalifikowała sześć podmiotów na krótką listę chętnych do zakupu pierwszej grupy chemicznej, w skład której wchodzą Ciech, Zakłady Azotowe w Tarnowie i Zakłady Azotowe w Kędzierzynie.

d2p2fb3

Do kolejnego etapu procesu zostały dopuszczone następujące podmioty: Bain Capital Ltd; konsorcjum: Cinven Ltd, Kolaja & Partners Sp. z o.o.; NQI (National Qatar Industries Company); PCC SE; UAB Achema Group i I Fundusz Mistral SA.

Preferowanym przez Skarb Państwa wariantem jest sprzedaż wszystkich tych trzech spółek jednemu inwestorowi do końca 2009 roku. Resort nie wyklucza jednak możliwości sprzedania tych firm oddzielnie.(PAP)

pif/ pr/ jtt/

d2p2fb3

Podziel się opinią

Share
d2p2fb3
d2p2fb3