Trwa ładowanie...
d1cq5m2

Protektor liczy, że nowa hala produkcyjny przyczyni się do poprawy wyników

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Protektor liczy, że  nowa siedziba  z halą produkcyjną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie (Lublin) przyczyni się do poprawy wyników finansowych, podała spółka.  

Share
d1cq5m2

"W ocenie emitenta umieszczenie całości produkcji ze starej lokalizacji w Lublinie oraz części produkcji z fabryk z Naddniestrza w Mołdawii w strefie ekonomicznej, powinno w przyszłości przyczynić się do poprawy wyników finansowych emitenta" - czytamy w komunikacie.

?Otwarcie nowej hali daje nam większe możliwości produkcyjne w obszarze obuwia technologicznego Grupy, a w szczególności znaku towarowego ABEBA, który jest już z sukcesem przyjmowany na rynkach zachodnioeuropejskich. Dzięki unowocześnieniu parku maszynowego spółka uzyskuje potencjał umożliwiający budowę w najbliższych latach znaczącej pozycji rynkowej Grupy także na rynku krajowym. Jesteśmy przekonani, że wraz z uruchomieniem nowej hali rosną nasze możliwości eksportowe w zakresie obuwia ciężkiego. Dotyczy to zarówno rynków europejskich, jak również azjatyckich" - powiedziała prezes Grupy Protektor Piotr Skrzyński, cytowany w odrębnym komunikacie.

W ramach kolejnego zezwolenia na działalność w SSE, spółka zainwestuje co najmniej 6,8 mln zł oraz zatrudni minimum 30 kolejnych osób. Obecnie planowane są dalsze inwestycje w nowoczesny park maszynowy.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2