Trwa ładowanie...
d4mrdlg
d4mrdlg

Przegląd prasy gospodarczej, piątek 18 grudnia

...
Share
d4mrdlg

18.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 18 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Rady nadzorcze firm należących do państwowych spółek miały być wybierane w konkursach spośród osób z egzaminami. Takie oczekiwania miał minister skarbu, ale firmy zlekceważyły jego zalecenia. (s.B1)

d4mrdlg

Dziś ostatni dzień konferencji klimatycznej w Kopenhadze. Nikt już nie mówi o przełomie, wystarczy choćby pozór porozumienia. Kluczowe będzie stanowisko USA i Chin. (s.B2)

Bierzemy z Unii Europejskiej coraz więcej. Resort rozwoju ma już pewność - przekroczyliśmy plan wydawania pomocy z Unii na 2009 rok. (s.B4)

Spadek popytu na samochody w 2010 roku może zredukować zamówienia dla polskich producentów części. (s.B6)

Sieć Euro RTV AGD się rozbudowuje i rozwija e-sklep. Jeden z liderów rynku zapowiada kolejne sklepy i na razie odkłada plany giełdowego debiutu. (s.B7)

d4mrdlg

Największy w tym roku spadek sprzedaży AGD. W październiku obroty były niemal 11 proc. mniejsze niż rok temu. (s.B7)

Koniec obniżek cen reklam w telewizjach. Styczniowe cenniki reklamowe największych stacji nie kuszą już upustami. Firmy zamierzają zwiększać przychody. (s.B8)

GAZETA WYBORCZA

Produkcja przemysłowa w listopadzie urosła aż o 9,8 proc. Po tym komunikacie ekonomiści zastanawiają się, na jakie tempo wzrostu PKB możemy liczyć w przyszłym roku. (s.30)

d4mrdlg

PARKIET

W 2010 roku popyt na energię wzrośnie o 1 proc. To dobra wiadomość, bo branża ma lepsze wyniki nawet przy spadku zapotrzebowania na prąd. (s.6)

Firma pośrednictwa finansowego Efect może być pierwszą z branży notowaną na warszawskiej giełdzie. Właściciel chce, aby zadebiutowała najpóźniej w 2012 roku. (s.9)

PULS BIZNESU

Intel Capital ma w portfelu niewiele polskich spółek. Jego szef chce to zmienić. Do wzięcia są pieniądze i wiedza. (s.4-5)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Nie chcemy tracić czasu na stanie w kolejkach i stawiamy w tym roku na zakupy w sieci. Internetowe sklepy spożywcze przeżywają prawdziwe oblężenie. (s.C3). (PAP)

pr/

d4mrdlg

Podziel się opinią

Share
d4mrdlg
d4mrdlg