Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 29 lipca

...

29.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 29 lipca.

RZECZPOSPOLITA

W przypadku telewizji TVN interesuje nas tylko mniejszościowy pakiet akcji - przekonuje szef France Telecom w rozmowie z "Rzeczpospolitą". (s.B16)

PARKIET

Jeżeli belgijskiej grupie KBC i portugalskiemu Banco Comercial Portugues uda się sprzedać polskie filie, wartość przejęć w naszym sektorze bankowym sięgnąć może 22 mld zł. (s.1,9)

Antkowiakowie mają dość taniego Ganta. Akcje dewelopera są najtańsze od lutego 2009 r. - Jeżeli kurs nie wzrośnie, możemy przeprowadzić kolejny, znacznie większy skup akcji - mówi założyciel spółki. (s.4)

Azotom Tarnów udało się sprzedać wszystkie papiery. Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby Azoty Tarnów zostały inwestorem strategicznym w Zakładach Chemicznych Police. (s.6)

GAZETA WYBORCZA

Wpierw Apple zdetronizował Nokię, teraz do gry o tron włącza się Samsung. Nikia może stracić pozycję numer dwa na rzecz koreańskiego producenta.(s.22)

PULS BIZNESU

ITI woli kupca z branży. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się rosyjskie spółki. Akcjonariusze OTI powinni wkrótce podjąć decyzję co do sposobu sprzedaży aktywów. (s.2-3)

Przed spółkami związanymi z solarną energią złote lata. Inwestują w fabryki, wchodzą do Chin i na giełdę. Na spółki czeka 30 mld zł. (s.4)

KGHM podejmie decyzję o sprzedaży Dialogu najwcześniej po decyzji urzędu antymonopolowego w sprawie Polkomtela - wynika z informacji gazety. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Wąsacz zaskarży rząd za e-myto? Zdaniem Stalexportu system w obecnej formie narusza zasady konkurencji. Chodzi o nierówne traktowanie w płaceniu VAT. (s.A6)

Nie jest tak, że mamy dwie Polski - jedna jest właścicielem spółek Skarbu Państwa, a druga ma dług publiczny. Trzeba to zrównoważyć. Dlatego zwiększyliśmy zasięg prywatyzacji - powiedział minister Aleksander Grad w wywiadzie dla "DGP". Zapowiedział rozpoczęcie w czwartym kwartale procedur prywatyzacyjnych wielkiej syntezy chemicznej, w Ciechu i Puławach. (s.m6-7)

Nawet jeśli Ameryka w sierpniu uniknie niewypłacalności, widmo bankructwa Waszyngtonu nie zniknie. Konieczne są trudne reformy, tylko nikt nie ma odwagi ich przeprowadzić. (s.m8-9)

Cyfrowa TV miesza w eterze. TVN, Polsat i TVP przybędzie konkurentów w walce o reklamy. (s.A11)

Spółki finansowe nie boją się bessy. Pośrednicy, banki i windykatorzy zbiorą w tym roku z giełdy miliardy. (s.A14)

(PAP)

mak/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)