Trwa ładowanie...
dxpwods

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 21 grudnia

...

Share
dxpwods

21.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 21 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Na nowej uldze mieszkaniowej zyskają tylko osoby młode i niezamożne. Dzięki temu rząd wyda znacznie mniej. (s.A1, B4)

Do specjalnych stref ekonomicznych trafiły w 2011 roku inwestycje o wartości prawie 7,4 mld zł. Napływ kapitałów był o ponad połowę większy niż w 2010 roku. Najwięcej projektów jest w motoryzacji. (s.B1)

dxpwods

Gdański koncern Energa poszukuje partnera do budowy kolejnej elektrowni na Wiśle. (s.B5)

W najbliższych dwóch latach małe i średnie firmy chcą się koncentrować na produkcji krajowej. (s.B7)

Wartość polskiego rynku alkoholi w 2012 roku sięgnie 40 mld zł. Tym samym wydatki Polaków na ten cel zwiększą się o prawie 6 proc. (s.B9)

PARKIET

WIG 20 od początku roku spadł o ponad 20 proc. Przyszły rok ma być lepszy dla warszawskiej giełdy - twierdzą analitycy. (s.1-3)

dxpwods

Supernova chce większej emisji akcji Bomi. Fundusz zaproponował swój projekt uchwały na NWZ spółki. Propozycja nie podoba się mniejszościowym akcjonariuszom. (s.5)

Armatura Kraków sprzedaje zapasy, grunty i biurowiec. W czwartym kwartale do lasy grupy może wpłynąć około 60 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na spłatę długów i dywidendę. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Szał zakupów przed świętami? Ruch w centrach handlowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy raczej spadł. To początek kłopotów? Raczej stagnacja. (s.22)

dxpwods

Komisja Europejska może ukarać Polskę, bo Ministerstwo Gospodarki wprowadziło w błąd Brukselę twierdząc, że wdrożyliśmy nowe przepisy o liberalizacji rynku energii. (s.24)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Właściciele polskich banków przytłoczeni zadłużeniem. W 2011 roku grupy zaangażowane u nas muszą wykupić obligacje za ponad 150 mld euro. (s.A13)

PULS BIZNESU

Nazwisko polskiego właściela firmy kosmetycznej, Wojciecha Inglota, pojawi się w przyszłym roku na szyldach 100 nowych placówek od Sydney przez Kapsztad po Nowy Jork. Inwestorzy pchają się do niego drzwiami i oknami, a on robi swoje. (s.4). (PAP)

pr/

dxpwods
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxpwods
dxpwods