Trwa ładowanie...

Przemeldowywali się, aby pobierać zasiłek. W miasteczkach było więcej wniosków niż domów

Włoscy urzędnicy odkryli, że po ostatnich trzęsieniach ziemi w tym kraju, 120 mieszkańców Rzymu zmieniło adres zameldowania na zniszczone w trzęsieniu ziemi włoskie miasteczka. Wszystko po to, aby móc pobierać zapomogę pieniężną.

Przemeldowywali się, aby pobierać zasiłek. W miasteczkach było więcej wniosków niż domówŹródło: PAP/EPA, fot: GIAN MATTEO CROCCHIONI
ddjk36f
ddjk36f

Osoby zameldowane w Wiecznym Mieście po zmianie stałego adresu miały prawo do skorzystania z pomocy przyznawanej przez Obronę Cywilną tym, którzy stracili tam domy lub nie mogli do nich wrócić w oczekiwaniu na remont. Zasiłek wynosi od 200 do 900 euro w zależności od liczby członków rodziny pozbawionej dachu nad głową i jest przeznaczony na pokrycie kosztów mieszkania zastępczego.

Lokalne władze zauważyły, że w ostatnim czasie, po trzęsieniach ziemi , wzrosła liczba zmian meldunku. Kontrole wykazały nieprawidłowości- liczba wniosków o pomoc była znacznie wyższa od liczby domów i mieszkających rodzin w miasteczkach. Prokuratura w mieście Rieti wszczęła śledztwo.

Sprawę ujawnił włoski dziennik "Il Messaggero", który poinformował,że część osób objętych śledztwem już zwróciło nielegalnie pobrane pieniądze mając nadzieję na uniknięcie kary. Jednak ale dla wymiaru sprawiedliwości oszustwo już zostało popełnione.

ddjk36f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddjk36f