Trwa ładowanie...

Przerwy w działaniu banków w weekend. Część kart debetowych nie będzie działać

W weekend klienci kilku banków mogą spotkać się z niemiłą niespodzianką. Kilka z nich robi przerwy techniczne, które utrudnią życie tym, którzy będą korzystać z nocnych rozrywek. W tym gronie są dwa największe polskie banki.

Przerwy w działaniu banków w weekend. Część kart debetowych nie będzie działaćŹródło: Fotolia
d25uwba
d25uwba

Największe utrudnienia czekają klientów Banku Pekao. W nocy w poniedziałek 13 lutego od godziny 00:45 do 3:00 nie będzie można korzystać z kart debetowych i kart prepaid, nie będzie działać również aplikacja PeoPay.

"Utrudnienia dotyczyć będą także dokonywania przelewów z kart kredytowych oraz działania bankomatów i terminali POS w punktach handlowo-usługowych obsługiwanych przez Bank Pekao" - podaje bank w komunikacie.

Niby to już po weekendzie, ale może stanowić problem dla osób, które zamierzają pędzić nocne życie na feriach.

Sam środek weekendu, czyli noc z soboty na niedzielę wybrał sobie natomiast bank PKO BP na przerwy w działaniu aplikacji IKO. Dotyczyć to będzie również bankowości elektronicznej Inteligo.

d25uwba

Nie będzie można z tych usług korzystać od godz. 1:00 do 4:00. Niemożliwe będzie realizowanie za pomocą IKO transakcji w bankomatach i punktach handlowo-usługowych, realizacja płatności w sklepach internetowych „Płacę z IKO”, „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Intelligo” potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK.
"W czasie przerwy serwisy bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes, płatności w Internecie „Płacę z iPKO” (nie związane z kodem lub czekiem BLIK) oraz transakcje dokonywane kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego będą działały bez zakłóceń" - informuje bank.

Z kolei klienci Alior Banku nie będą mogli natomiast skorzystać przez prawie całą sobotę z usług biura maklerskiego. W sobotę i tak nie działa giełda w Warszawie, ale ten, kto będzie chciał zajrzeć na swój rachunek, dokonać przelewu lub zaplanować jakieś operacje na przyszły tydzień - będzie musiał z tym poczekać do godziny 20. Wtedy zaplanowany jest koniec prac serwisowych.

d25uwba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25uwba