Trwa ładowanie...
dhwlsfm

Przesuwanie debiutu JSW niekorzystne dla spółki - prezes

...
Share
dhwlsfm

26.04. Warszawa (PAP) - Przesuwanie terminu debiutu Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdzie może być niekorzystne dla spółki - ocenia prezes firmy Jarosław Zagórowski.

"Spółka jest w pełni przygotowana, łącznie z prospektem emisyjnym, na to, by debiut giełdowy był w czerwcu. Wydaje się, że czerwiec-lipiec to najlepszy, optymalny termin, który też podyktowany jest sytuacją rynkową. Ta sytuacja jest teraz doskonała, więc uważamy, że akcje firmy będą wysoko wycenione, co będzie też sprzyjać pracownikom, którzy dostaną akcje firmy" - powiedział w TVN CNBC prezes spółki.

"Mam obawy, że przesuwanie terminu dalej byłoby niekorzystne dla spółki" - dodał.

dhwlsfm

We wtorek rozpoczną się negocjacje z udziałem stron sporu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Związkowcy z JSW domagają się 10-proc. podwyżki płac, utrzymania uprawnień pracowniczych oraz sprzeciwiają się upublicznieniu i prywatyzacji spółki na zasadach proponowanych przez resort skarbu.

Zdaniem Zagórowskiego podwyżki płac o 10 proc. są nie do zaakceptowania.

"Liderzy związkowi jako podstawowy element konfliktu uważają zablokowanie upublicznienia akcji JSW. To podłoże tego konfliktu. Mnożone są kolejne oczekiwania, kolejne roszczenia. Często są to wielkości zaporowe, bo wzrost wynagrodzeń o 10 proc. w momencie, gdy wszelkie wskaźniki techniczne w firmie od lat spadają, czyli pieniądze firma zarabia tylko dzięki podwyżce cen węgla, niestety są nie do spełnienia, a przynajmniej będzie trudno się w tej kwestii dogadać" - powiedział prezes.

"Będziemy robić wszystko, by do porozumienia doszło, natomiast nie możemy się zgodzić na te roszczenia, oczekiwania, które tak naprawdę zaszkodziłyby firmie (...)" - dodał.

dhwlsfm

Wtorkowe spotkanie ma rozpocząć się o godz. 10.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zgodnie z planem resortu skarbu, JSW ma zadebiutować na giełdzie 30 czerwca. Resort przygotował już wszystkie niezbędne dokumenty do złożenia prospektu w Komisji Nadzoru Finansowego. Niezbędne do tego są jednak uchwały ministra gospodarki, który pełni rolę walnego zgromadzenia spółki. Dotychczas takie uchwały nie zostały podjęte.

Wicepremier Waldemar Pawlak informował wcześniej, że nie można wykluczyć zmian w harmonogramie upublicznienia spółki, jeśli nie będzie porozumienia ze związkami. Tymczasem premier Donald Tusk ocenia, że mimo wystąpień związkowców z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, prywatyzacja spółki raczej zostanie przeprowadzona. (PAP)

morb/ osz/

dhwlsfm

Podziel się opinią

Share
dhwlsfm
dhwlsfm