Trwa ładowanie...
d3s5zb1

Przewozy Regionalne chcą zacząć spłacać zadłużenie od początku października

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Przewozy Regionalne spodziewają się, że dokapitalizowanie spółki kwotą 770 mln zł poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) nastąpi zgodnie z harmonogramem, czyli do 30 września. Bezpośrednio potem ma rozpocząć się spłata zadłużenia przewoźnika, m.in. wobec spółek z grupy PKP, poinformowali członkowie zarządu.

Share
d3s5zb1

"Jesteśmy w harmonogramie, jeśli chodzi o program restrukturyzacji. Termin 30 września na oddłużenie i wejście ARP powinien zostać dotrzymany" - powiedział prezes i dyrektor generalny Tomasz Pasikowski podczas konferencji prasowej.

"Plan jest taki, żeby nasze zadłużenie spłacić szybko. Dokapitalizowanie miałoby nastąpić również już 30 września. Tuż potem - na początku października - rozpoczniemy regulowanie zaległości" - wyjaśnił dyrektor finansowy Wojciech Kroskowski.

Wcześniej w tym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę przejęciu przez ARP spółki Przewozy Regionalne. Zgodnie z wcześniej przedstawianymi założeniami, Przewozy Regionalne zostaną dokapitalizowane kwotą co najmniej 770 mln zł. Środki te są zarezerwowane w tegorocznym budżecie państwa i będą przeznaczone na spłatę długów oraz na restrukturyzację i rozwój spółki.

Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby prowadzą 1600 pociągów, z których korzysta dziennie 220 tys. osób.

(ISBnews)

d3s5zb1

Podziel się opinią

Share
d3s5zb1
d3s5zb1