Trwa ładowanie...

"Przyjęcie euro w 2012 nie pozwala na poluzowanie polityki RPP"

Zdaniem członka Rady Polityki Pieniężnej Haliny Wasilewskiej-Trenkner perspektywa wejścia do strefy euro przez Polskę nie pozwala na poluzowanie polityki pieniężnej.
Share
Halina Wasilewska-Trenkner z RPP
Halina Wasilewska-Trenkner z RPPŹródło: PAP
d3x3yxv

_ Dla nas najważniejsza będzie najnowsza projekcja inflacyjna. Ona odpowie na pytanie, jak w tej chwili wygląda sytuacja i co się może stać w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Jeśli mamy wejść do euro w 2012 roku to nie ma szans na poluzowanie polityki monetarnej _ - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Wasilewska-Trenkner.

Dodała także, że zwołane w nocy ze środy na czwartek, nadzwyczajne posiedzenie RPP miało na celu rozmowę o tym, co się może stać po decyzji o obniżce stóp przez największe banki świata. Uważa także, że nie będzie konsekwencji tego posunięcia dla nas.

Z najnowszej ankiety PAP wynika, że kolejne podwyżki stóp, do których rynek jeszcze kilka miesięcy temu był przekonany, stają pod coraz większym znakiem zapytania.

d3x3yxv

Większość, czyli 5 spośród 8, podziela jednak zdanie, że do końca roku główna stopa NBP pozostanie na niezmienionym poziomie 6,00 proc. Tylko jeden spodziewa się podwyżki na najbliższym posiedzeniu, drugi wskazuje listopad jako ewentualny miesiąc zaostrzenia polityki monetarnej.

Polecamy:
» Kredyt w walucie? Porównaj oferty i wybierz najlepszą
» Kalkulator walutowy - przelicz wartość posiadanych środków na inną walutę
» Prognozy analityków walutowych

d3x3yxv

Podziel się opinią

Share
d3x3yxv
d3x3yxv