Trwa ładowanie...
d3e0rwx

PSL przeciw dalszym pracom nad projektem konsolidującym administrację skarbową (krótka6)

Zdaniem PSL prace nad projektem ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej nie powinny być kontynuowane. Genowefa Tokarska (PSL) złożyła w środę w Sejmie wniosek o odrzucenie inicjatywy w pierwszym czytaniu.

Share
d3e0rwx

"Klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego utożsamia się z konkluzją zawartą w opinii Sądu Najwyższego, która brzmi, że przedstawione projekty ustaw (projekt o KAS i projekt wprowadzający przepisy ustawy o KAS - PAP) nie powinny stać się przedmiotem dalszych prac legislacyjnych" - powiedziała Tokarska.

Dodała, że negatywne opinie złożył też NBP, Krajowa Rada Sądownictwa, czy Prokuratoria Generalna.

Tokarska poinformowała, że PSL składa wniosek o odrzucenie zmian w pierwszym czytaniu.

W ocenie ludowców projekt nie daje możliwości realizacji celów wskazanych przez jego autorów, jest nie do zaakceptowania i nie nadaje się do procedowania parlamentarnego. Posłanka ubolewała, że zmiany zostały przedstawione przez posłów, a nie przez rząd.

d3e0rwx

"Nie są poprzedzone żadną analizą, nie były poddawane żadnym uzgodnieniom, czy konsultacjom. To specyficzne uproszczanie procesu legislacyjnego w projektach partii rządzącej jest normą powszechną" - krytykowała.

Jak mówiła, służby celne są niezależną jednostką w Niemczech, Francji, czy Kanadzie.

"Zamierzacie państwo zepsuć coś, co funkcjonuje dobrze" - zarzuciła autorom projektu.

Jej zdaniem nasuwa się pytanie, po co ta rewolucja? "Czy chodzi tylko o ustawowe zwolnienie pracowników i zatrudnienie tylko tych swoich, mających określone sympatie polityczne?" - pytała.

d3e0rwx

Podziel się opinią

Share
d3e0rwx
d3e0rwx