Trwa ładowanie...
d2bzpeb
02-03-2016 01:15

"Puls Biznesu": Cyfrowy znaczy bardziej konkurencyjny

By być na czele cyfrowego peletonu, powinniśmy w pełni korzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie. Sporo przed nami pracy - pisze "Puls Biznesu".

d2bzpeb
d2bzpeb

Polska szybko nadrabia opóźnienia cyfryzacyjne wobec bardziej rozwiniętych gospodarek. Według szacunków centrum analitycznego Polityki Insight, nasz kraj wraz z Węgrami i Łotwą w ostatnich latach zanotował wzrost ucyfrowienia na poziomie 70-75 proc. Widać to nie tylko po zmianie zwyczajów - naszym rosnącym uzależnieniu od smartfonów i dostępu od internetu, ale również po tym jak przeobrażają się firmy - czytamy w artykule.

Pomimo ewidentnego postępu w wielu dziedzinach pod względem rozwoju usług cyfrowych w sektorze prywatnym, kompetencji pracowników i jakości e-administracji, nasz kraj zajmuje 28 pozycję na 30 europejskich krajów zbadanych przez centrum analityczne.

Polskie firmy szybko uczą się jak przydatna jest nowa technologia, ale nie potrafią jeszcze wystarczająco wykorzystywać potencjału rozwiązań ICT służących do zarządzania biznesem, prowadzenia relacji biznesowych przez media społecznościwe czy e-mail, a także tworzenia dla kontrahentów wygodnych systemów zamówień.

d2bzpeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bzpeb