Trwa ładowanie...

Punktualność rejsów chińskich linii lotniczych budzi zastrzeżenia

Chińskie linie lotnicze będą musiały poprawić punktualność swoich rejsów. Tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego zagroził, że jeśli przewoźnicy nie osiągnął wymaganych czasów, wówczas grozi im m.in. zmniejszenie liczby wykonywanych lotów.

Punktualność rejsów chińskich linii lotniczych budzi zastrzeżeniaŹródło: Jupiterimages
dl9sxin

Według chińskiego urzędu lotnictwa cywilnego z roku na rok rosną opóźnienia rejsów chińskich przewoźników. Dlatego urząd wezwał przewoźników oraz lotniska do poprawy czasu startów i lądowań chińskich linii lotniczych - informuje gazeta China Daily na swoich stronach internetowych.

Urząd wezwał linie lotnicze, aby do końca roku o 10 proc. zmniejszyły te opóźnienia, których da się uniknąć. Przewoźnikom, których opóźnienia będą większe, niż średnia w branży, zostanie zredukowana liczba lotów. Z kolei lotniska, które nie zapewnią liniom lotniczym, co najmniej 90 procent lotów na czas - nie będą mogły rozszerzać swojej działalność.

Według chińskiego urzędu, mimo wysiłków na rzecz poprawy punktualności, podejmowanych przez linie lotnicze i administrację lotnictwa cywilnego, w 2012 r. ok. 630 tys. lotów była opóźniona. Oznacza to aż ok. 25 proc. wszystkich chińskich rejsów. W 2011 r. opóźnionych było 22,8 proc. startów i lądowań.

dl9sxin

Według raportu urzędu lotnictwa, na który powołuje się gazeta, ok. 38 proc. opóźnień była w ub.r. spowodowana przez linie lotnicze, 25 proc. - z powodu kontroli ruchu lotniczego, a w 21 proc. przyczyną była zła pogoda.

Gazeta przytacza też wcześniejsze wypowiedzi władz chińskiego urzędu lotnictwa, wskazujące, że częściową winę za opóźnienia linii lotniczych ponosi program rozbudowy lotnisk w tym kraju. Ponad 100 lotnisk ma być zmodernizowanych do 2015 r.

dl9sxin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl9sxin