Trwa ładowanie...

Putin: Rosyjski przemysł obronny powinien być samowystarczalny

Prezydent Władimir Putin oświadczył w środę, że z uwagi na sankcje nałożone na Rosję w związku z kryzysem na Ukrainie rosyjski przemysł obronny powinien zaprzestać korzystania z zagranicznych komponentów i być samowystarczalny.

Share
Putin: Rosyjski przemysł obronny powinien być samowystarczalny
Źródło: AFP
d1ige79

- Musimy dołożyć wszelkich starań, by wszystko, co jest wykorzystywane w naszym sektorze obronnym, było produkowane na naszym terytorium, żebyśmy nie byli od nikogo uzależnieni - powiedział Putin na spotkaniu z przedstawicielami obronności w swej rezydencji nad Morzem Czarnym.

28 kwietnia USA po raz kolejny zaostrzyły sankcje wobec Moskwy, wprowadzając m.in. zakaz wydawania pozwoleń na wywóz do Federacji Rosyjskiej "jakichkolwiek wyrobów high-tech, które mogłyby przyczynić się do wzmocnienia zdolności wojskowych Rosji".

We wtorek rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin poinformował, że w ramach reakcji na amerykańskie sankcje Moskwa zabroni wynoszenia w kosmos amerykańskich ładunków wojskowych przy użyciu silników rakietowych produkcji rosyjskiej.

d1ige79

Rosyjski wicepremier powiedział też, że Rosja nie przystanie na postulat USA, by przedłużyć eksploatację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) poza rok 2020. Waszyngton chciałby, żeby ISS, która jest projektem 15 państw i przykładem dobrej współpracy rosyjsko-amerykańskiej, funkcjonowała co najmniej do 2024 roku.

Tylko rosyjskie statki kosmiczne Sojuz mogą obecnie dostarczać astronautów na ISS; USA zakończyły swój program promów kosmicznych. (PAP)

d1ige79

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ige79
d1ige79