Trwa ładowanie...
dz2vj98

Putin zapowiada: nie porzucimy Białorusi

Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział w Brześciu, że Moskwa nie zaprzestanie wspierania białoruskiej gospodarki. Szef rosyjskiego rządu wziął udział w posiedzeniu Rady Ministrów państwa związkowego Białorusi i Rosji.

Share
dz2vj98

Według Władimira Putina rosyjskie wsparcie dla Białorusi przejawia się przede wszystkim w stosowaniu preferencyjnych cen na surowce energetyczne. Rosyjski premier jako przykład podał ceny gazu. Mińsku kupuje błękitne paliwo po 169 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, a Ukraina musi płacić 304 dolary za taką samą objętość gazu. Podobnie dzieje się z dostawami ropy.

Szef rosyjskiego rządu podsumował, że - w porównaniu do światowych cen na gaz - Białoruś zaoszczędza rocznie 2 miliardy 600 milionów dolarów, a bezcłowe dostawy ropy pozwalają zaoszczędzić 1 miliard 600 milionów dolarów.

Podczas posiedzenia Rady Ministrów państwa związkowego premierzy Rosji Władimir Putin i Białorusi Siergiej Sidorski ustalili, że w ramach Unii Celnej dostawy surowców energetycznych nie będą obłożone cłem.

dz2vj98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz2vj98
dz2vj98