Trwa ładowanie...
dgu546q
30-05-2016 11:57

Pylon rozpoczyna eksport na rynki Francji, Belgii, Turcji, Hiszpanii, Szwajcarii

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Pylon rozpoczął dostawy zestawów głośnikowych, produkowanych w zakładzie w Jarocinie, do salonów sprzedaży na terenie: Francji, Belgii, Turcji, Hiszpanii i Szwajcarii, poinformowała spółka. Wartość bieżących zamówień w te rynki szacowana jest na 100 tys. zł, z opcją kontynuacji i rozszerzenia aktualnej współpracy, podano również.

Share
dgu546q

"Pierwsze testowe zamówienia - płynące z nieobsługiwanych dotychczas przez spółkę rynków - to efekt aktywności produktowej, prowadzonej przez Pylon Audio podczas targów High End Munich w Monachium, w których producent uczestniczył na początku maja 2016 roku w związku z realizacją - przy wsparciu NCBiR - projektu GO_GLOBAL.PL" - czytamy w komunikacie.

W maju 2016 roku Pylon podpisał nowy kontrakt na seryjną sprzedaż obudów do głośników. W ramach współpracy z producentem studyjnych zestawów głośnikowych, obudowy wytwarzane w zakładzie w Jarocinie stanowić będę element konstrukcyjny zestawów audio oferowanych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych pod renomowaną, międzynarodową marką. Kontrakt przewiduje produkcję i sprzedaż ok. 1000 obudów rocznie, podano również.

"Sprzedaż produktów Pylon Audio na rodzimym rynku systematycznie rośnie. Tylko w I kwartale 2016 roku, kiedy nie realizowaliśmy jeszcze na tak szeroką skalę współpracy z zagranicznymi dystrybutorami, sprzedaliśmy 625 zestawów głośnikowych, co jest najlepszym wynikiem w historii działalności Pylon Audio. Po wzmocnieniu działań sprzedażowych w Polsce, przyszedł czas na aktywność eksportową" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Mikołaj Rubeńczyk, cytowany w komunikacie.

Pylon to producent wysokiej jakości zestawów głośnikowych. Spółka notowana jest od 2013 roku na rynku NewConnect. W 2015 roku Pylon osiągnął 52% wzrost sprzedaży produktów własnych w ujęciu ilościowym i 59% pod względem przychodów. Przychody spółki wyniosły w 2015 roku 2,29 mln zł w porównaniu do 1,44 mln zł rok wcześniej.

(ISBnews)

dgu546q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu546q
dgu546q