Trwa ładowanie...
d49qp2g

PZU zakłada emisję długu podporządkowanego do połowy 2014 roku (opis2)

27.08. Warszawa (PAP) - PZU planuje emisję długu podporządkowanego w wysokości do 3 mld zł do połowy 2014 roku. Spółka planuje emisję długu o okresie zapadalności co najmniej 10...

d49qp2g
d49qp2g

27.08. Warszawa (PAP) - PZU planuje emisję długu podporządkowanego w wysokości do 3 mld zł do połowy 2014 roku. Spółka planuje emisję długu o okresie zapadalności co najmniej 10 lat w co najmniej dwóch transzach, nie wyklucza różnych walut - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Klesyk, prezes PZU.

"Nie chcemy czekać z emisją długu. Najpóźniej do połowy przyszłego roku chcemy tę transakcję zamknąć" - powiedział Klesyk.

"Jeżeli okaże się, że zbierzemy 2,8 mld zł, to dywidenda nadwyżkowa będzie odpowiednio mniejsza" - dodał.

Poinformował, że emisja może być w różnych walutach, w co najmniej dwóch transzach.

d49qp2g

"Zastanawiamy się nad co najmniej dwoma transzami. Jest całkiem możliwe, że transze będą zróżnicowane co do waluty. Na pewno będą w złotych, mogą być euroobligacje" - powiedział Klesyk.

PZU ocenia, że okres zapadalności długu podporządkowanego powinien być nie krótszy niż 10 lat. Część transzy obligacji złotowych może trafić do inwestorów indywidualnych.

"Według nas nic poniżej 10 lat nie zostanie zaakceptowane przez KNF" - powiedział Klesyk.

"Nie wyobrażam sobie, żebyśmy poszli z euroobligacjami do klienta detalicznego. W złotówce jest całkiem możliwe, że jedna z części będzie przeznaczona dla detalu" - dodał.

d49qp2g

PZU podało w poniedziałek, że planuje wypłacić część kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet dywidendy za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, czyli 20 zł na akcję. Dodatkowo PZU planuje wypłatę pozostałej części kapitału nadwyżkowego w formie dywidend w maksymalnej kwocie do 1,3 mld zł za lata 2014 i 2015.

Zgodnie z nową polityką kapitałową i dywidendową całkowita kwota dywidend wypłaconych w oparciu o kapitał nadwyżkowy za lata 2013-2015 nie może przekroczyć 3 mld zł. (PAP)

seb/ pr/ jtt/

d49qp2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49qp2g