Trwa ładowanie...
d4bajhc

Quercus TFI liczy na rekordowe wyniki finansowe w 2013 roku

08.08. Warszawa (PAP) - Quercus TFI liczy na rekordowe wyniki finansowe w 2013 roku, które będą wynikać z wysokiego tempa przyrostu aktywów - poinformował Sebastian Buczek, prezes...

d4bajhc
d4bajhc

08.08. Warszawa (PAP) - Quercus TFI liczy na rekordowe wyniki finansowe w 2013 roku, które będą wynikać z wysokiego tempa przyrostu aktywów - poinformował Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Dodał, że w ciągu najbliższych tygodni spółka może podjąć decyzję o zamknięciu funduszu Quercus Agresywny.

"Wyniki z kwartału na kwartał nam wyraźnie rosną, co jest efektem wzrostu naszych aktywów. Na koniec czerwca wynosiły one ok. 2,5 mld zł, zaś na koniec lipca było to już 2,9 mld zł. Dlatego wynik III kw. powinien być pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów. Dodatkowo w IV kw. do wyniku wejdzie opłata zmienna za zarządzanie, co również tradycyjnie podwyższy nasz wynik. Oceniam, że jeśli na rynku nie stanie się jakiś kataklizm, to nasze wyniki w 2013 roku powinny być rekordowe" - powiedział podczas konferencji Buczek.

W pierwszej połowie 2013 roku Quercus TFI miał 32,06 mln zł przychodów ze sprzedaży, 9,84 mln zł zysku operacyjnego oraz 8,5 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2012 roku było to odpowiednio: 21,16 mln zł przychodów ze sprzedaży, 6,31 mln zł zysku operacyjnego oraz 5,78 mln zł zysku netto.

Prezes Quercus TFI podtrzymał, że intencją spółki jest przeznaczanie 100 proc. zysku za dany rok obrotowy na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

d4bajhc

"W czerwcu nasze walne zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 100 proc. zysku za 2012 rok. Spodziewam się, że za 2013 rok sytuacja będzie wyglądać podobnie. Taki scenariusz mógłby ulec zmianie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zdecydowalibyśmy się na przejęcie" - powiedział.

"Stale jesteśmy zainteresowani udziałem w konsolidacji rynku i prowadzimy różne rozmowy na ten temat. W tej chwili nie jesteśmy na zaawansowanym etapie jakiegoś przejęcia, niemniej trzymamy rękę na pulsie" - dodał.

Prezes Buczek poinformował również, że w ciągu najbliższych kilku tygodni Quercus TFI może podjąć decyzję o zamknięciu funduszu Quercus Agresywny.

"Obiecaliśmy klientom, że jeśli aktywa tego funduszu przekroczą 1 mld zł to może on zostać zamknięty w ciągu kolejnych dwóch miesięcy po przekroczeniu tej kwoty. W lipcu jego aktywa przebiły poziom 900 mln zł, dlatego nie wykluczam, że decyzję o jego zamknięciu możemy podjąć już w ciągu najbliższych kilku tygodni" - powiedział.

d4bajhc

"Podobna sytuacja ma miejsce w funduszu Quercus Selektywny, jednak tutaj jest to sytuacja nieco bardziej odległa w czasie. Obecnie pracujemy nad projektami produktów, które zastąpią zamykane fundusze. W listopadzie powinniśmy powołać nowy subfundusz, który będzie uzupełniał naszą ofertę. Będzie on jednak miał inną formułę niż dwa fundusze, które będziemy zamykać" - dodał.

Prezes Quercus TFI poinformował również, że w drugiej połowie roku zamknięte zostanie również 5 z 6 funduszy surowcowych.

"Korzyści z tego tytułu to przede wszystkim ograniczenie kosztów i ryzyka. Pozostanie nam jedynie w tym segmencie fundusz Quercus Gold lev, którego strategia zostanie przekształcona w Quercus Gold, czyli bez dźwigni" - powiedział.

W raporcie za pierwsze półrocze 2013 roku Quercus TFI podał, że jego udział w rynku wzrósł z 1,5 proc. do 2,2 proc. (PAP)

kam/ jtt/

d4bajhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bajhc