Trwa ładowanie...
d35b17j

Radomska Strefa Gospodarcza ma ruszyć w pierwszej połowie roku

Radom, dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, chce przyciągać inwestorów z kraju i za granicy. Według szacunków w Radomskiej Strefie Gospodarczej może znaleźć pracę 6-8 tys. osób.

Share
d35b17j

List intencyjny w sprawie utworzenia Radomskiej Strefy Gospodarczej podpisali w piątek: prezydent Radomia, wojewoda mazowiecki i przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Według prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomira Majmana, utworzenie Radomskiej Strefy Gospodarczej daje szansę na utworzenie w Radomiu nowych miejsc pracy. "Chcemy sprawdzić, jakie nowe dziedziny mają szanse rozwinąć się w Radomiu, co się da kontynuować, czy uda się rozwinąć tutaj centra nowoczesnych usług biznesowych, które wymagają młodych, wykształconych ludzi" - mówił Majman. W jego ocenie zatrudnienie w firmach, które rozpoczną działalność w strefie, może znaleźć nawet 6-8 tys. osób.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślał dużą rolę Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w tworzeniu Radomskiej Strefie Gospodarczej. "Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, żeby tworzyć nowe narzędzia, które będą przynosiły nowe miejsca dla Radomia"- powiedział Witkowski. Dodał, że Radomska Strefa Gospodarcza ma szansę ruszyć w pierwszym półroczu tego roku.

d35b17j

Podziel się opinią

Share
d35b17j
d35b17j