Trwa ładowanie...
d3qk4qa

Rafako dokonało aktualizacji strategii na lata 2015-2018

Warszawa, 25.05.2016 (ISBnews) - Rafako dokonało aktualizacji Strategii stabilnego wzrostu grupy kapitałowej na lata 2015-2018, której celami jest m.in. wzmocnienie działań w obszarze badań i rozwoju, umocnienie pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych dla energetyki i przemysłu oraz rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych, podała spółka.

Share
d3qk4qa

"Zarząd Rafako S.A. informuje, że w związku z zakończeniem realizacji niektórych celów, zmianą otoczenia rynkowego, konkurencyjnego oraz prawnego, dokonał aktualizacji Strategii stabilnego wzrostu grupy kapitałowej Rafako na lata 2015-2018 [...]. Główne cele strategiczne spółki to:
- wzmocnienie działań w obszarze badań i rozwoju,
- umocnienie pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku, nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora energetyki i przemysłu,
- rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych,
- optymalizacja zarządzania przedsiębiorstwem i grupą kapitałową, w tym rozwój działalności serwisowej" - czytamy w komunikacie.

W obszarze badań i rozwoju zakładane jest rozpoczęcie lub kontynuacja strategicznych programów badań i rozwoju, m.in. w zakresie technologii magazynowania energii, bloków konwencjonalnych o mocy 200MW, technologii ochrony środowiska w tym w zakresie nowych konkluzji BAT/BREF, rozwiązań dla energetyki odnawialnej oraz utylizacji odpadów, podano w prezentacji.

Umocnienie pozycji lidera branżowego zakłada zmianę struktury organizacyjnej firmy w oparciu o wyodrębnione jednostki biznesowe, rewizję zasad współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi oraz tworzenie trwałych aliansów strategicznych w zakresie wybranych rynków produktowych i geograficznych, a także rewizję i optymalizację w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw.

Rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych to dla Rafako wdrożenie dedykowanej struktury zarządzania sprzedażą na rynkach zagranicznych i wzmocnienie obecności na tradycyjnych rynkach oraz budowa pozycji na nowych rynkach zagranicznych.

d3qk4qa

Natomiast w obszarze optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem i grupą kapitałową zakładana jest optymalizacja wybranych narzędzi zarządczych w tym w zakresie kontrolingu i systemu MIS, gruntowna przebudowa systemu motywacyjnego w całym przedsiębiorstwie i grupie kapitałowej oraz koncentracja i rozwój działalności serwisowej w ramach Grupy, podano także.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej. W 2015 r. spółka miała 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3qk4qa

Podziel się opinią

Share
d3qk4qa
d3qk4qa