Trwa ładowanie...
d18uxyi
29-09-2016 13:23

Rafako ma warunkową umowę na blok nowej EC w Wilnie za 149,7 mln euro netto

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Rafako podpisało z JSC Vilniaus Kogeneracine Jegaine umowę warunkową na realizację bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie. Wartość umowy to 149,65 mln euro netto.

d18uxyi

Blok będzie się składał z kotłów ze złożem fluidalnym, instalacji składowania i podawania biopaliwa oraz systemu oczyszczania spalin, podano w komunikacie.

"Termin realizacji to 28 miesięcy od dnia wydania polecenia rozpoczęcia (NTP), które nastąpi nie później niż 9 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeżeli zamawiający nie wyda NTP w przeciągu tych 9 miesięcy (warunek) umowa staje się nieważna" - czytamy dalej w materiale.

Dziś wcześniej Budimex podał, że konsorcjum, w którym ma 48,46% udziału zawarło umowę warunkową na budowę nowej elektrociepłowni w Wilnie - Lot 1 za 178,29 mln euro netto.

Zakres prac powierzony konsorcjum z Budimeksem obejmuje budowę nowej elektrociepłowni, w skład której wchodzi: kocioł rusztowy przystosowany do spalania paliwa alternatywnego (RDF, odpady komunalne, biomasa) o wydajności 31,5 ton/h (70 MWth) wraz z instalacją oczyszczania spalin i systemami pomocniczymi oraz maszynownia dla turbin parowych o mocy 20 MWe (część spalania odpadów) i 70 MWe (dla części spalania biomasy) wraz z wyprowadzeniem mocy oraz systemem odprowadzenia ciepła sieciowego dla miasta Wilno.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG w upadłości układowej. W 2015 r. spółka miała 1,55 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d18uxyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uxyi