Trwa ładowanie...
d3os2dd
30-03-2016 13:23

Raiffeisen TFI złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia Raiffeisen SFIO

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Raiffeisen Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Raiffeisen Specjalistycznym Funduszem Inwestycyjnym Otwartym (SFIO), podał Urząd.

d3os2dd
d3os2dd

Wniosek wpłynął 24 marca, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Raiffeisen Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Raiffeisen Specjalistycznym Funduszem Inwestycyjnym Otwartym z siedzibą w Warszawie w drodze przejęcia zarządzania w trybie, o jakim mowa w art. 238 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz.U. z 2004 r. nr 146 poz. 1546 ze zm.), tj. koncentracji w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Raiffeisen TFI złożyło wniosek o wydanie przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na wykonywanie działalności określonej w art. 45 ust. 1 ustawy.

"Do dnia złożenia niniejszego zgłoszenia decyzja w przedmiotowej sprawie nie została wydana, w związku z czym Raiffeisen TFI nie wykonuje działalności operacyjnej, która po uzyskaniu zezwolenia KNF będzie obejmowała działalność w zakresie tworzenia i zarządzania funduszami inwestycyjnymi oraz ich reprezentowania wobec osób trzecich" - czytamy dalej.

Raiffeisen TFI należy do grupy kapitałowej Raiffeisen.

Podstawowym przedmiotem działalności Funduszu jest inwestowanie w dłużne papiery wartościowe oraz inne prawa majątkowe wskazane w statucie funduszu. Fundusz obecnie zarządzany jest przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych należy do grupy kapitałowej, w której podmiotem dominującym jest Altus TFI.

(ISBnews)

d3os2dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3os2dd