Trwa ładowanie...
d8pcn70

Rank Progress chce obniżać zadłużenie i rozpocząć kolejne procesy inwestycyjne

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Rank Progress chce w tym roku przeprowadzić znaczną redukcję zadłużenia, restrukturyzację operacyjną oraz rozpocząć kolejne procesy inwestycyjne, poinformował prezes Jan Mroczka.

Share
d8pcn70

"Naszym celem priorytetowym na obecny rok jest znaczna redukcja zadłużenia, restrukturyzacja operacyjna oraz rozpoczęcie kolejnych procesów inwestycyjnych. Aby zrealizować te cele, chcemy albo sfinalizować sprzedaż portfolio naszych nieruchomości, albo pozbyć się aktywów niepracujących, które nie wpisują się w tej chwili w naszą strategię" - powiedział Mroczka, cytowany w komunikacie.

W lutym spółka zadeklarowała chęć wcześniejszego wykupu obligacji serii D. Wcześniej Progress V - jednostka zależna Rank Progress - zawarła umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Mielcu związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie "Aviatar" wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za cenę w kwocie 67,33 mln netto.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

(ISBnews)

d8pcn70

Podziel się opinią

Share
d8pcn70
d8pcn70