Trwa ładowanie...
d3sd52f
d3sd52f

Raport: rekordowy udział firm realizujących zadania odpowiedzialnego biznesu (krótka)

Jubileuszowa edycja raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki" zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku. W porównaniu z rokiem 2015 liczba ta wzrosła o około jedną czwartą. Nigdy wcześniej tak wiele firm nie zgłosiło swoich działań CSR do publikacji - podaje raport.
Share
d3sd52f

Jak podało w komunikacie prasowym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rekordowa jest również reprezentacja małych i średnich przedsiębiorstw - 48 firm (w roku ubiegłym - 35; w raporcie za rok 2013 - 47), a także liczba zakwalifikowanych praktyk do raportu - 880 (w roku ubiegłym - 811), stanowiących sumę praktyk nowych i długoletnich. 461 to inicjatywy zgłoszone po raz pierwszy do raportu (w roku ubiegłym - 454), 419 z kolei było praktyk zgłoszonych po raz kolejny, ale realizowanych w 2016 roku (w roku ubiegłym - 359).

"Tak duży wzrost liczby firm w Raporcie +Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki+ to świetna wiadomość dla wszystkich osób, które od lat namawiają do odpowiedzialnego zarządzania. W roku jubileuszowego wydania cieszy tym bardziej, gdyż udowadnia, że koncepcja CSR (Corporate Social Responsibility, pol. Społeczna odpowiedzialność biznesu - przyp. red.) rozwija się i coraz więcej firm chce patrzeć na swój biznes w kategoriach wartości a nie tylko w kategoriach zysku finansowego (...)" - powiedziała prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu Mirella Panek-Owsiańska.

Praktyki z raportu zostały uporządkowane według siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

d3sd52f

Ogłoszeniu raportu towarzyszyło także ogłoszenie wyników 7. edycji konkursu dla dziennikarzy i ekspertów CSR "Pióro odpowiedzialności" oraz prezentacje wybranych firm, prowadzących praktyki odpowiedzialne. Wśród nich pojawiła się m.in. Grupa Eneris, zajmująca się tworzeniem i doskonaleniem technologii środowiskowych. Reprezentantka grupy przedstawiła rozwiązanie segregacji odpadów skierowane do osób niewidomych, w postaci naklejek na pojemniki przeznaczone do segregacji surowców wtórnych z podpisami w alfabecie Braille'a.

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" stanowi największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. 30 marca w Warszawie został ogłoszony po raz 15.

d3sd52f

Podziel się opinią

Share
d3sd52f
d3sd52f