Trwa ładowanie...
d1z9xdf

Realizacja kontraktu na dostawę czołgów jest zagrożeniem dla Bumaru?

Z dokumentu dot. strategii przedsiębiorstwa Bumar na lata 2008 - 2012, do którego dotarła gazeta "Parkiet" wynika, że największa polska firma zbrojeniowa za główne zagrożenia krótkoterminowe uznaje realizację kontraktu malezyjskiego i złą kondycję finansową grupy.
Share
d1z9xdf

Do tej pory przedstawiciele Bumaru zapewniali, że prestiżowy, największy w historii kontrakt - na dostawę czołgów do Malezji - jest niezagrożony, a kondycja finansowa zbrojeniowej grupy, dzięki restrukturyzacji, jest stabilna - zauważa gazeta.

Jednak zupełnie przeciwny obraz wyłania się ze wspomnianej strategii. Kontrakt malezyjski jest w tym dokumencie zakwalifikowany jako pierwsze z "najważniejszych zagrożeń krótkoterminowych". Opóźnienia w jego realizacji grożą zapłaceniem wysokich kar umownych - akcentuje "Parkiet".

_ Opóźnienia są nieuniknione, jednak w zakresie dostaw niedotyczącym głównych wyrobów _ - przekonuje prezes Edward Nowak. _ Ewentualna zapłata kar spowodowałaby perturbacje, ale nie "pogrzebałaby" Bumaru _ - dodaje.

d1z9xdf

Podziel się opinią

Share
d1z9xdf
d1z9xdf