Trwa ładowanie...
uokik

Reklama Vivus Finance wprowadza konsumentów w błąd - twierdzi UOKiK

Reklamy nie zawierały ważnej informacji, że czas na udzielenie pożyczki jest liczony od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego

Share
Reklama Vivus Finance wprowadza konsumentów w błąd - twierdzi UOKiK
Źródło: WP.PL, Fot: materiały prasowe
d2f8n5s

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że zajmująca się udzielaniem pożyczek firma Vivus Finance wprowadzała konsumentów w błąd. Chodzi o reklamy informujące, że klient otrzyma pieniądze w ciągu 15 minut.

Dyrektor delegatury UOKiK w Warszawie Dorota Grudzień-Barbachowska wyjaśnia, że reklamy nie zawierały ważnej informacji, że czas na udzielenie pożyczki jest liczony od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Dodaje, że brak rzetelnej informacji mógł wpływać na decyzje konsumentów.

Dorota Grudzień-Barbachowska podkreśla, że informacje o kosztach pożyczki i czasie, w jakim zostanie udzielona, są najważniejszymi przesłankami, które decydują o tym, którą firmę konsument wybierze.

d2f8n5s

Za karę spółka została zobowiązana do opublikowania decyzji UOKiK-u na swojej stronie internetowej i w prasie. Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

d2f8n5s

Podziel się opinią

Share
d2f8n5s
d2f8n5s