Trwa ładowanie...

Rekordowe ceny nieruchomości w Monako. 44 tys. dolarów za metr kw.

44 tys. dol. – to cena za metr kwadratowy nieruchomości w Monako w 2016 roku, po wzrośnie o 15 proc. – poinformował tamtejszy Urząd Statystyczny. Jak podaje Bloomberg, cena za metr kw. nieruchomości w Monako jest niemal dwa razy wyższa niż za metr kw. mieszkania na Manhattanie lub luksusowej nieruchomość w Londynie.

Rekordowe ceny nieruchomości w Monako. 44 tys. dolarów za metr kw.Źródło: Eastnews, fot: PIOTR WYGODA/EAST NEWS
d11jv2q
d11jv2q

44 tys. dol. – to rekordowa cena za 1 metr kwadratowy nieruchomości. Tak wysoką cenę trzeba było zapłacić w Monako w 2016 roku, po wzrośnie cen o 15 proc. – poinformował tamtejszy Urząd Statystyczny.

Jak podaje Bloomberg, cena za metr kw. nieruchomości w Monako jest niemal dwa razy wyższa niż za metr kw. mieszkania na Manhattanie lub luksusowej nieruchomość w Londynie.

Według informacji Urzędu Statystycznego Monako, prawie połowa z 33 nowych mieszkań zakupionych w Księstwie w 2016 roku została nabyta za kwotę 10 mln euro lub więcej.

Dla porównania, według danych GUS, w 2016 r. w Polsce najdroższe mieszkania były do kupienia w Warszawie. Średnia cena za 1 m kw. na rynku pierwotnym wyniosła ok. 7,64 tys. zł, a na rynku wtórnym 7,07 tys. zł.

d11jv2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11jv2q