Trwa ładowanie...

Remont zwrotnic na kolei pod lupą prokuratury

Specjalne zespoły biegłych powołane przez prokuraturę zbadają jakość remontu zwrotnic na odcinku Psary - Kozłów. I sposób ich konserwacji - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Share
Remont zwrotnic na kolei pod lupą prokuratury
Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1kehwo

Gazeta zauważa, że zwrotnice na odcinku Psary - Kozłów remontowała radomska spółka Kombud SA, której prezes Ryszard Szczygielski jest związany z Platformą Obywatelską - w roku 2010 był członkiem komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prokuratura deklaruje, że weźmie pod uwagę wszystkie możliwe okoliczności tragedii. Także jakość przeprowadzonego remontu zwrotnic na odcinku Psary - Kozłów oraz ich ewentualnej konserwacji.

Jak tłumaczy prokurator Tomasz Ozimek, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, kwestie te zbadają zespoły biegłych, które prokuratura zamierza powołać w najbliższym czasie. Śledczy nie wykluczają, że w zespołach znajdą się nie tylko biegli sądowi i eksperci z dziedziny kolejnictwa, ale też pracownicy kolei, jak zaznacza Ozimek - z wyłączeniem tych, którzy są związani bezpośrednio z placówkami, na terenie których doszło do tragedii.

Prokuratura przygotowuje plan śledztwa; ma być gotowy w przyszłym tygodniu.

d1kehwo

Podziel się opinią

Share
d1kehwo
d1kehwo