Trwa ładowanie...

Resort finansów nie dba ani o dzieci, ani o środowisko

Rodzice, którzy kupują maluchom wielorazowe pieluchy, po zmianach przepisów płacą 23 % VAT. Podczas gdy na jednorazówki obowiązuje stawka 8% - pisze "Rzeczpospolita".

Share
Resort finansów nie dba ani o dzieci, ani o środowiskoŹródło: Jupiterimages
d2iz29c

Jak z materiału, to dodatek odzieżowy - uznało Ministerstwo Finansów i zakwalifikowało pieluszki wielorazowe do tej kategorii artykułów. W efekcie, od 1 stycznia, przy kasie zamiast 8 % VAT trzeba zapłacić 23%.

- Czy pieluchę nosi się na głowie, że została dodatkiem odzieżowym? - pytają rodzice, którzy zdecydowali, że ich dzieci będą używać pieluch wielorazowych. Te są u nas coraz popularniejsze. To już nie tylko zwykła tetra, znana sprzed lat, ale specjalnie szyte i zapinane pieluszki z nieprzepuszczalnych materiałów. Wielu rodziców używa ich, bo dzieci są uczulone na jednorazowe.

I pomyśleć, że np. w Wielkiej Brytanii samorządy zachęcają rodziców do używania wielorazówek, bo zmniejsza to ilość śmieci na wysypiskach. Noworodki dostają w prezencie od gmin specjalny pakiet wielorazowych pieluszek.

"Rzeczpospolita" pisze, że choć resort finansów nie odpowiedział na jej pytania w tej sprawie, to jednak nieoficjalnie dowiedziała się, że urzędnicy myślą co w kwestii zdrowej pupy począć.

d2iz29c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iz29c
d2iz29c